AVADA - Bästsäljare

6015 produkter

Hitta det du söker AI
Den här funktionen är fortfarande under utveckling. Precis som människor gör vår digitala assistent ibland misstag. Osäker? Vårt kundtjänstteam hjälper dig gärna.
  • Få kvar Carocroc Puppy Large Breed

    CAROCROC CaroCroc Puppy - För hälsosam tillväxt av stora valpar - 3 kg till 12,5 kg

    Onsdag levereras - 1 kvar i lager

    CaroCroc Puppy Large Breed är speciellt utvecklad för valpar och unga hundar av medelstora och stora raser. Dessa expanderade, knapriga bitar är lättsmälta och innehåller alla viktiga näringsämnen som din valp behöver för en hälsosam tillväxt och starka ben. Med ett optimalt förhållande mellan protein, fett och omega-3 och -6 fettsyror stöder detta foder den allmänna hälsan, en glänsande päls och ett starkt immunförsvar. CaroCroc Puppy Large Breed är fritt från artificiella tillsatser och erbjuder högkvalitativa naturliga ingredienser för en smidig uppfödning. Varför välja CaroCroc valp av stor ras? Speciellt för stora raser: Stödjer sund tillväxt och ett starkt skelett. Lättsmält: Lämplig för känsliga magar. Omega-3 och -6 fettsyror: För frisk hud och en glänsande päls. Högkvalitativa ingredienser: Inga artificiella tillsatser och mycket smakrik. Fördelar: Speciellt framtagen för att möta behoven hos medelstora och stora valpar. Stödjer utvecklingen av ben och leder. Rik på naturliga ingredienser med hög acceptans. Nackdelar: Ej lämplig för valpar av små raser. Förening: Animaliskt proteinextrakt (26 %), köttblandning (21 %), majs, vete, fjäderfä (8 %), korn, hydrolyserat kollagenprotein (5,5 %), animaliskt fett (fjäderfä, nötkött), ris, riskli, vetemjöl, fiskolja (1,5 %), hydrolyserad kycklinglever, betmassa, linfrön, hemoglobin, mineraler, cellulosa. Analytiska beståndsdelar: Råprotein 27 %, råfett 16 %, råfiber 2,5 %, råaska 6 %, fukt 10 %, kalcium 1,3 %, fosfor 1 %. Bruksanvisning: Börja utfodra från den fjärde levnadsveckan. För medelstora valpar rekommenderas CaroCroc Puppy Large Breed upp till 5 månaders ålder, varefter du kan byta till junior- eller vuxenfoder. Stora raser kan använda detta torrfoder upp till 15 månaders ålder. Ge minst två gånger om dagen och fukta torrfodret med ljummet vatten om din valp har svårt att äta. Se alltid till att den har färskt dricksvatten. Om CaroCroc: CaroCroc kombinerar över 30 års erfarenhet av djurfoder med vetenskapligt bevisade recept. Varumärket är känt för högkvalitativ, naturlig mat som är särskilt anpassad till hundars behov i olika livsfaser. Visa fler typer av bitar: Upptäck mer hundmat här. Innehåll: 3 kg till 12,5 kg

    5% extra rabatt Fidello Family

    Onsdag levereras - 1 kvar i lager

    162,00 kr - 544,00 kr43,52 kr/kg

  • Carocroc Puppy

    CAROCROC CaroCroc Puppy - För valpars hälsosamma tillväxt - 3 kg eller 12,5 kg

    Onsdag levereras - 7 kvar i lager

    CaroCroc Puppy är ett komplett, expanderande och lättsmält foder, speciellt utvecklat för valpar och unga hundar av små raser. Dessa krispiga bitar är rika på fjäderfä- och animaliskt protein och innehåller viktiga näringsämnen för en hälsosam tillväxt och utveckling. Tack vare tillsatsen av omega-3 och -6 fettsyror stödjer fodret en glänsande päls, frisk hud och ett starkt immunförsvar. Med CaroCroc Puppy kan du uppfostra din valp säkert och bekymmersfritt från fyra veckors ålder. Varför välja CaroCroc Puppy? Helfoder: Innehåller alla viktiga byggstenar för valpar. Omega-3 och -6: För frisk hud och en glänsande päls. Krispiga bitar: Uppmuntrar tuggandet och stödjer friska tänder. Lättsmält: Lämplig för känsliga magar. Fördelar: Lämplig från fjärde levnadsveckan. Stödjer sund tillväxt och stark motståndskraft. Smakrik komposition med hög acceptans. Nackdelar: Speciellt riktat till små raser; större raser behöver CaroCroc Puppy Large. Förening: Fjäderfä (34 %), animaliskt proteinextrakt (27 %), ris, majs, vete, animaliskt fett (nötkött, fjäderfä), korn, betmassa, hydrolyserad kycklinglever, vetefjädermedel, riskli, jäst, mineraler, majsgluten, linolja. Analytiska beståndsdelar: Råprotein 28 %, råfett 18 %, råfiber 2,4 %, råaska 5,8 %, fukt 10 %, kalcium 1,2 %, fosfor 0,9 %. Bruksanvisning: Du kan ge CaroCroc Puppy torrfoder från fjärde levnadsveckan. Börja med minst två måltider om dagen. Fukta torrfodret med ljummet vatten vid behov för att uppmuntra till ätande. Ta bort matskålen efter 15 minuter om din valp inte har ätit upp. För valpar av medelstora och stora raser kan du byta till CaroCroc Puppy Large torrfoder allt eftersom de växer. Se alltid till att den har färskt dricksvatten. Om CaroCroc: CaroCroc är ett holländskt varumärke som fokuserar på att producera balanserad, naturlig mat för hundar. Med över 30 års erfarenhet av djurfoder erbjuder CaroCroc produkter som möter hundars specifika behov i varje skede av deras liv. Visa fler typer av bitar: Upptäck mer hundmat här. Innehåll: 3 kg eller 12,5 kg

    5% extra rabatt Fidello Family

    Onsdag levereras - 7 kvar i lager

    160,00 kr - 556,00 kr53,33 kr/kg

  • Få kvar Carocroc Small Breed 25/16

    CAROCROC CaroCroc Small Breed - För små raser med högt energibehov - 3 kg

    Onsdag levereras - 1 kvar i lager

    CaroCroc Small Breed 3 kg är ett högkvalitativt komplett hundfoder, speciellt utvecklat för vuxna hundar av små raser med ökat energibehov. Dessa krispiga bitar innehåller 25 % protein och 16 % fett och är formulerade med noggrant utvalda animaliska proteiner, fetter och spannmål. Den balanserade blandningen av vitaminer, spårämnen och mineraler stöder optimal kondition och vitalitet. Perfekt för små, aktiva hundar, såsom vakthundar eller hundar som deltar i hundsport. Varför välja CaroCroc Small Breed? Högt energiinnehåll: Stödjer aktiva små raser. Optimala proportioner: Rik på proteiner och fetter för muskeluppbyggnad och uthållighet. Lättsmält: Hjälper till med hälsosam matsmältning och fast avföring. Rik på näringsämnen: Innehåller viktiga vitaminer och mineraler. Fördelar: Speciellt framtagen för små hundraser. Ökar vitaliteten och stödjer toppkonditionen. Lämplig för dräktiga eller digivande tikar. Nackdelar: Mindre lämpligt för överviktiga hundar på grund av det högre fettinnehållet. Inte specifikt utvecklad för hundar med matallergier. Förening: Animaliskt proteinextrakt (25 %), köttblandning (24 %), vete, majs, fjäderfä (8 %), animaliskt fett (fjäderfä, nötkött), riskli, ris, betmassa, vetefodermjöl, hydrolyserad kycklinglever, hemoglobin, mineraler, cellulosa, linfrön, jäst. Analytiska beståndsdelar: Råprotein 25 %, råfett 16 %, råfiber 2,6 %, råaska 6,6 %, fukt 10 %, kalcium 1,5 %, fosfor 1,1 %. Näringstillsatser per kg: Vitamin A 11 250 IE, vitamin D3 1 125 IE, vitamin E 200 IE, järn (II-sulfatmonohydrat) 57 mg, mangan (II-oxid) 21 mg, koppar (II-sulfatpentahydrat) 10 mg, zinksulfatmonohydrat 100 mg, vattenfri kalciumjodat 1 mg, natriumselenit 0,2 mg, zinkoxid 72 mg, lecitin 3 g, L-karnitin 0,12 g. Bruksanvisning: Ge CaroCroc Small Breed torrfoder eller fukta det med ljummet vatten. Se till att din hund alltid har tillgång till färskt dricksvatten. Förvara svalt och torrt. Utgångsdatumet är tryckt på förpackningen. Om CaroCroc: CaroCroc erbjuder komplett och balanserat hundfoder anpassat efter behoven hos olika raser och åldrar. Med noggrant utvalda naturliga ingredienser och vetenskapligt bevisade formler strävar CaroCroc efter optimal hälsa och vitalitet för din hund. Visa fler typer av bitar: Upptäck mer hundmat . Innehåll: 3 kg

    5% extra rabatt Fidello Family

    Onsdag levereras - 1 kvar i lager

    162,00 kr 54,00 kr/kg

  • Carocroc Original 23/12

    CAROCROC CaroCroc Original - För vuxna hundar under vila - dräktighet, laktation eller avel - 3 kg eller 12 kg

    Onsdag levereras - 13 kvar i lager

    CaroCroc Original 23/12 är ett fullutvecklat, lättsmält och smakrikt hundfoder, speciellt utvecklat för vuxna hundar med lågt till genomsnittligt energibehov. Detta foder erbjuder en optimal balans av protein (23 %) och fett (12 %) och är berikat med omega-3 och -6 fettsyror för frisk hud och en glänsande päls. Dess balanserade sammansättning gör CaroCroc Original lämpligt för utställningshundar, hundar under viloperioder, tikar utanför dräktighet och laktation samt mindre raser. Tack vare sin krispiga konsistens stöder detta foder en hälsosam matsmältning och hjälper till att bibehålla starka tänder. Varför välja CaroCroc Original? Helfoder: För hundar med låg prestationsförmåga eller under viloperioder. Frisk hud och päls: Berikad med omega-3 och -6 fettsyror. Lättsmält: Främjar optimal matsmältning och fast avföring. Lämplig för mindre raser: Speciellt utformad för hundar i olika storlekar. Fördelar: Stödjer den allmänna hälsan hos vuxna hundar. Lämplig för hundar med låg energiförbrukning. Hög acceptans tack vare den goda sammansättningen. Nackdelar: Ej lämplig för hundar med högt energibehov eller de som utsätts för hårt träningspass. Förening: Köttblandning (28 %), animaliskt proteinextrakt (18 %), majs, vete, fjäderfä (9 %), animaliskt fett (fjäderfä, nötkött), riskli, ris, vetemjöl, betmassa, hydrolyserad kycklinglever, linfrön, mineraler, cellulosa. Analytiska beståndsdelar: Råprotein 23 %, råfett 12 %, råfiber 2,5 %, råaska 6,5 %, fukt 10 %, kalcium 1,5 %, fosfor 1 %. Näringstillsatser: Vitamin A (11 250 IE/kg), vitamin D3 (1 125 IE/kg), vitamin E (125 mg/kg), järn (57 mg/kg), mangan (21 mg/kg), koppar (10 mg/kg), zink (100 mg/kg), kalciumjodat (1 mg/kg), natriumselenit (0,2 mg/kg). Innehåller naturliga antioxidanter och konserveringsmedel. Bruksanvisning: Servera torrt eller fuktat med ljummet vatten. Anpassa mängden baserat på din hunds ålder, storlek och aktivitetsnivå. Se alltid till att färskt dricksvatten finns tillgängligt. Förvara svalt och torrt. Utgångsdatumet är tryckt på förpackningen. Om CaroCroc: CaroCroc är ett holländskt varumärke med över 30 års erfarenhet av att utveckla högkvalitativt djurfoder. Med fokus på naturliga ingredienser erbjuder CaroCroc balanserade recept som möter hundars behov i alla skeden av livet. Visa fler typer av bitar: Upptäck mer hundmat här. Innehåll: 3 kg eller 12 kg

    5% extra rabatt Fidello Family

    Onsdag levereras - 13 kvar i lager

    150,00 kr - 521,00 kr50,00 kr/kg

  • Få kvar Royal Canin Puppy Junior Mini

    ROYAL CANIN Royal Canin Mini Puppy - För naturlig motståndskraft hos små valpar upp till 10 kg - 2 kg

    Onsdag levereras - 5 kvar i lager

    Royal Canin Mini Puppy är speciellt utvecklad för valpar av små raser med en förväntad vuxenvikt på upp till 10 kg. Detta foder stödjer din valp under den snabba tillväxtfasen, hjälper till att stärka dess naturliga försvar och bidrar till en hälsosam matsmältning och tarmpassage. Dessutom är fodret rikt på energi och lämpligt även för de mest kräsna ätarna. Varför välja Royal Canin Mini Puppy? Stödjer naturligt försvar: De första månaderna är avgörande för utvecklingen av din valps immunförsvar. Tack vare ett patenterat komplex av antioxidanter, inklusive E-vitamin, stärker detta foder din hunds naturliga försvar, så att den växer upp frisk och stark. Mycket energirikt: Under tillväxtfasen har valpar av små raser ett högt energibehov. Detta foder ger rätt mängd energi för att stödja snabb tillväxt och är extra gott för kräsna hundar. Hälsosam matsmältning och tarmpassage: En balanserad kombination av kostfibrer, inklusive psyllium, främjar en hälsosam tarmpassage och förbättrar avföringskvaliteten. Fördelar: Speciellt framtagen för valpar av små raser upp till 10 kg. Stärker det naturliga motståndskraften med antioxidanter. Stödjer en hälsosam matsmältning och tarmflora. Rik på energi för optimal tillväxt och utveckling. Minskar lukt och mängd avföring tack vare god smältbarhet. Nackdelar: Ej lämplig för vuxna hundar eller valpar av större raser. Innehåller spannmål, vilket kan vara mindre lämpligt för hundar med spannmålsintoleranser. Upptäck vårt spannmålsfria hundfoder . Pressade eller krispiga bitar? Royal Canin Mini Puppy är ett krispigt foder. Speciellt utformat för valpars mindre käkar, hjälper fodret till att förhindra tandstensbildning samtidigt som det uppmuntrar tuggandet. Lämplig för din valp? Detta foder är perfekt för valpar av små raser i åldern 2 till 10 månader med en förväntad vuxenvikt på upp till 10 kg. Se de rekommenderade portionsmängderna på förpackningen eller rådfråga din veterinär för att avgöra om detta foder är lämpligt för din valp. Vill du lära dig mer om valpnäring? Besök vår sida med information om hundraser . Förening: Torkat fjäderfäprotein, ris, animaliskt fett, vegetabiliskt proteinisolat, majs, betmassa, majsmjöl, hydrolyserat animaliskt protein, majsgluten, mineraler, fiskolja, sojaolja, fruktoligosackarider (0,34 %), hydrolyserad jäst (källa till mannanoligosackarider), jästextrakt (källa till betaglukaner), tagetesextrakt (afrikanskt tagetes) (källa till lutein). Analytiska beståndsdelar: Råprotein: 31,00 %, Råfett: 20,00 %, Råaska: 7,70 %, Råfiber: 1,40 %. Näringstillsatser: Vitamin A: 21 500 IE/kg, Vitamin D3: 1 000 IE/kg, Vitamin E: 510 mg/kg, Järn: 38 mg/kg, Jod: 3,8 mg/kg, Koppar: 12 mg/kg, Mangan: 49 mg/kg, Zink: 126 mg/kg, Selen: 0,06 mg/kg. Bruksanvisning: Introducera detta foder gradvis under en period av 7 dagar för att förhindra matsmältningsproblem. Se till att din valp alltid har tillgång till färskt dricksvatten. Förvara fodret på en sval och torr plats. Om varumärket: Royal Canin har varit en pionjär inom utveckling av skräddarsydd näring för husdjur i över 50 år. Mini Puppy är speciellt utformat för att optimalt stödja valpar av små raser under deras tillväxtfas, med fokus på immunitet, energi och matsmältning. Visa fler typer av bitar: Upptäck vårt omfattande utbud av valpfoder eller prova vårt spannmålsfria hundfoder .

    5% extra rabatt Fidello Family

    Onsdag levereras - 5 kvar i lager

    267,00 kr 133,50 kr/kg

  • Få kvar Royal Canin Mini Ageing +12

    ROYAL CANIN Royal Canin Mini Ageing 12+ - För små äldre hundar från 12 år - 1,5 kg påse

    Onsdag levereras - 2 kvar i lager

    Royal Canin Mini Ageing 12+ är speciellt utvecklat för små hundar upp till 10 kg som har fyllt 12 år. Detta foder hjälper till att bromsa åldrandets effekter och stödjer din hunds vitalitet när den åldras. Med en unik formula av fettsyror, antioxidanter och noggrant utvalda ingredienser bidrar detta foder till en hälsosam och bekväm livsstil för din lilla senior. Varför välja Royal Canin Mini Ageing 12+? Saktar ner ålderstecken: Tack vare tillsatsen av fettsyror (EPA och DHA) och ett patenterat komplex av antioxidanter, inklusive polyfenoler från druvor och grönt te, hjälper detta livsmedel till att bromsa åldrandets effekter och skyddar cellerna. Stödjer vitaliteten: Speciellt framtagna näringsämnen ger optimalt stöd för äldre hundars vitala funktioner och hjälper dem att hålla sig energiska och friska. Förbättrad matsmältning: Kombinationen av lättsmälta proteiner (LIP) och prebiotika stödjer en hälsosam tarmflora och främjar optimal matsmältning, vilket är viktigt vid högre ålder. Fördelar: Speciellt utvecklad för små hundar upp till 10 kg från 12 års ålder. Saktar ner ålderstecken med antioxidanter och fettsyror. Stödjer vitalitet och en aktiv livsstil. Främjar en hälsosam matsmältning och tarmflora. Krispiga bitar anpassade till den lilla käken hos äldre hundar. Nackdelar: Ej lämplig för yngre hundar eller hundar över 10 kg. Innehåller spannmål, vilket kan vara mindre lämpligt för hundar med spannmålsintoleranser. Upptäck vårt spannmålsfria hundfoder . Pressade eller krispiga bitar? Royal Canin Mini Ageing 12+ är ett krispigt foder. Denna konsistens hjälper till att rengöra tänderna och stödjer tandhälsan hos små hundar. Lämplig för din hund? Detta foder är idealiskt för små äldre hundar upp till 10 kg från 12 års ålder. Se den rekommenderade dagliga dosen på förpackningen eller rådfråga din veterinär för att avgöra om detta foder är lämpligt för din hund. Vill du lära dig mer om näring för äldre hundar? Besök vår informationssida om hundraser . Förening: Ris, majs, torkat fjäderfäkött, majsmjöl, vegetabiliskt proteinisolat, majsgluten, animaliska fetter, hydrolyserat animaliskt protein, betmassa, mineraler, fiskolja, vegetabiliska fibrer, torkade tomater (källa till lykopen), sojaolja, frukto-oligosackarider, hydrolyserad jäst (källa till mannanoligosackarider), gurkörtsolja, extrakt av grönt te och druvor (källa till polyfenoler), Tagetes-extrakt (källa till lutein). Analytiska beståndsdelar: Råprotein: 26,00 %, Råfett: 14,00 %, Råaska: 5,00 %, Råfiber: 2,10 %, EPA/DHA: 4,50 g, Fosfor: 5,00 g. Näringstillsatser: Vitamin A: 30 200 IE/kg, Vitamin D3: 800 IE/kg, Järn: 46 mg/kg, Jod: 4,6 mg/kg, Koppar: 9 mg/kg, Mangan: 59 mg/kg, Zink: 178 mg/kg, Selen: 0,10 mg/kg. Bruksanvisning: Introducera detta foder gradvis under en period av 7 dagar för att förhindra matsmältningsproblem. Se förpackningen för den rekommenderade dagliga dosen, anpassad till din hunds vikt och ålder. Förvara svalt och torrt. Om varumärket: Royal Canin har över 50 års erfarenhet av att utveckla näring som är särskilt anpassad till hundars unika behov. Mini Ageing 12+ är utformat för att optimalt stödja små hundar under deras äldre år, med särskilt fokus på vitalitet, åldrande och hälsa. Visa fler typer av bitar: Upptäck vårt breda utbud av hundfoder eller prova vårt spannmålsfria hundfoder .

    5% extra rabatt Fidello Family

    Onsdag levereras - 2 kvar i lager

    208,00 kr 138,67 kr/kg

  • Sazzz Hondenmand Fluffy Bruin

    SAZZZ Sazzz fluffig brun hundbädd – extra mjuk sovplats – för små till medelstora hundar

    Onsdag levereras - 16 kvar i lager

    Den fluffiga bruna hundbädden Sazzz är en ultramjuk och bekväm bädd, perfekt för små hundar som älskar en varm och mysig sovmiljö. Tack vare den plyschiga klädseln och den lyxiga fyllningen känns denna bädd underbart mjuk och erbjuder optimal komfort. De robusta upphöjda kanterna ger extra stöd, perfekt för hundar som gillar att luta sig mot något eller vila huvudet. Tillverkad av högkvalitativa material är sängen inte bara bekväm utan också snygg. Den varma bruna färgen passar perfekt in i alla inredningar. Varför välja den fluffiga bruna hundkorgen Sazzz? Ultramjuk plyschklädsel för maximal komfort Stabila upphöjda kanter för extra stöd Lämplig för små hundar som gillar att vara varma och mysiga Snygg och varm brun färg Perfekt för dagligt bruk Tillgängliga storlekar och lämpliga hundraser Mått (L x B x H) Lämplig för: 52 x 52 x 13 cm Chihuahua, Pomeranian, Yorkshireterrier 65 x 65 x 15 cm Mops, Fransk bulldogg, Dvärgschnauzer 85 x 85 x 17 cm Cocker Spaniel, Shiba Inu, Beagle Specifikationer Mått : 52x52x13 cm (finns även i 65x65x15 cm och 85x85x17 cm) Färg : Brun Material : Lyxig plysch med mjuk fyllning Underhåll : Lätt att rengöra med en fuktig trasa Inte vad du letar efter? Bläddra bland vårt sortiment av hundbäddar och kuddar här .

    5% extra rabatt Fidello Family

    Onsdag levereras - 16 kvar i lager

    278,00 kr - 498,00 kr

  • Trixie Hondendeken Barry Softpluche Blauw / Grijs

    TRIXIE Trixie hundfilt Barry mjuk plysch blå/grå - 70x50 cm, 100x75 cm eller 150x100 cm

    Onsdag levereras - 11 kvar i lager

    Ge din hund ultimat komfort med Trixie Barry mjuka plyschfilten. Tillverkad av extra mjuk plysch, känns denna filt underbart varm och mysig. Insidan är fodrad för extra isolering, så din hund aldrig fryser. Perfekt för soffan, i korgen eller i bilen. Materialet är även lämpligt för hundar med känslig hud eller allergier. Varför välja detta hundtäcke? Underbart mjuk och bekväm Även lämplig för användning i en bänk Lyxig sammetslook som passar in i alla inredningar Tvålagersdesign för extra värme och säkerhet Stödjer hundar med känslig hud eller allergier Perfekt för användning i hemmet, bilen eller i buren Finns i följande storlekar: Storlek Lämplig för 70 x 50 cm Små hundraser och valpar 100 x 75 cm Medelstora hundraser 150 x 100 cm Stora hundraser och flera hundar Lätt att rengöra och maskintvättas. Förvandla vilken viloplats som helst till en varm och trygg fristad för din hund. Letar du efter andra bekväma hundfiltar, sängar eller kuddar? Se hela sortimentet här.

    5% extra rabatt Fidello Family

    Onsdag levereras - 11 kvar i lager

    116,00 kr - 278,00 kr

  • Carocroc Superior L/R Diet

    CAROCROC CaroCroc Superior L/R Diet - Hypoallergent dietfoder med lamm och ris - 3 kg

    Slut i lager

    CaroCroc Superior L/R Diet är speciellt utvecklad för hundar med matallergier eller intoleranser, mag-tarmproblem eller hud- och pälsproblem. Detta hypoallergena foder använder endast lamm som proteinkälla och ris (75 %) som kolhydratkälla, vilket minimerar risken för allergiska reaktioner. Tack vare sin lättsmälthet och balanserade sammansättning får din hund alla viktiga näringsämnen utan att belasta matsmältningssystemet i onödan. Varför välja CaroCroc Superior L/R Diet? Hypoallergenisk formel: Lamm som enda animaliska proteinkälla och ris som kolhydratkälla. Lättsmält: Lämplig för hundar med mag- och tarmproblem. Fullständig näring: Förebygger brist på viktiga näringsämnen. Smaklighet: Hög acceptans, även bland kräsna ätare. Fördelar: Stödjer hundar med matallergier eller intoleranser. Lämplig för hundar med hud- och pälsproblem. Minskar diarré och andra matsmältningsproblem. Nackdelar: Ej lämplig för hundar utan allergier eller intoleranser. Begränsade protein- och kolhydratkällor. Förening: Torkat lammkött, ris, majs, betmassa, nötfett, jäst, lammextrakt, vegetabiliska oljor, lecitin, vitaminer, spårämnen, mineraler, vobra mix (tokoferol). Analytiska beståndsdelar: Råprotein 16 %, råfett 10 %, råfiber 2,4 %, råaska 4,8 %, fukt 10 %, kalcium 1 %, fosfor 0,65 %. Bruksanvisning: Servera CaroCroc Superior L/R Diet torrfoder eller fukta det med ljummet vatten. Se till att din hund alltid har tillgång till färskt dricksvatten. Förvara svalt och torrt. Utgångsdatumet är tryckt på förpackningen. Om CaroCroc: CaroCroc är känt för sitt vetenskapligt bevisade hundfoder, skräddarsytt efter din hunds specifika behov. Varumärket kombinerar högkvalitativa, naturliga ingredienser med avancerade formler för att stödja din hunds hälsa och vitalitet. Visa fler typer av bitar: Upptäck mer hundmat . Innehåll: 3 kg

    5% extra rabatt Fidello Family

    Slut i lager

    255,00 kr 85,00 kr/kg

  • Carocroc Senior Gold 16/10

    CAROCROC CaroCroc Senior Gold 16/10 - Stöd för äldre hundar - 3 kg

    Slut i lager

    CaroCroc Senior Gold är ett specialutvecklat foder för äldre hundar. Med ett reducerat protein- och mineralinnehåll stödjer detta foder ämnesomsättningen hos äldre hundar och hjälper till att minska organbelastning. Den höga andelen 100 % animaliskt protein från lammkött gör detta foder inte bara lättsmält utan också smakrikt och lämpligt för hundar med matsmältningsproblem. Tack vare sin balanserade sammansättning ger CaroCroc Senior Gold stöd vid matallergier och bidrar till din fyrbenta väns hälsa och vitalitet. Varför välja CaroCroc Senior Gold? Optimalt stöd: Speciellt anpassat till äldre hundars näringsbehov. Animaliskt protein från lamm: Högkvalitativ proteinkälla, lättsmält och smakrik. Lågt protein- och mineralinnehåll: Avlastar organen och stödjer ämnesomsättningen. Lämplig för allergier: Positiv effekt på matallergier och känsliga hundar. Fördelar: Stödjer ämnesomsättning och organfunktion. Idealisk för hundar med matsmältnings- eller njurproblem (rådfråga veterinär om njurproblem är indicerade). Ökar vitalitet och hälsa i livets äldre fas. Nackdelar: Ej lämplig för yngre hundar med högre näringsbehov. Endast tillgänglig i en mindre förpackningsstorlek (3 kg). Förening: Lamm (35 %), majs, vete, ris, korn, animaliskt fett (fjäderfä, nötkött), betmassa, hydrolyserad kycklinglever, jäst, linfrön, mineraler. Analytiska beståndsdelar: Råprotein 16 %, råfett 10 %, råfiber 2,4 %, råaska 4,8 %, fukt 10 %, kalcium 1 %, fosfor 0,65 %. Bruksanvisning: Ge CaroCroc Senior Gold torrfoder eller fukta det med ljummet vatten för att förbättra smaken. Se alltid till att hunden får färskt dricksvatten och ge den rekommenderade mängden som anges på förpackningen. Ta hänsyn till din hunds specifika behov, beroende på ålder, vikt och aktivitetsnivå. Om CaroCroc: CaroCroc är ett pålitligt varumärke som kombinerar högkvalitativa, naturliga ingredienser med vetenskaplig expertis. Det erbjuder komplett djurfoder för alla livsfaser, med fokus på din hunds hälsa och vitalitet. Visa fler typer av bitar: Upptäck mer hundmat här. Innehåll: 3 kg

    5% extra rabatt Fidello Family

    Slut i lager

    208,00 kr 69,33 kr/kg

  • Baazis Hondenmand Lichtgrijs

    BAAZIS Baazis hundbädd ljusgrå – mysig sovplats - för små hundar

    Slut i lager

    Baazis ljusgrå hundbädd är en mjuk och bekväm bädd, speciellt utformad för små hundar som älskar en varm och trygg plats att vila på. Tack vare sina stadiga upphöjda kanter erbjuder denna bädd extra stöd, perfekt för hundar som gillar att luta sig mot något eller vila huvudet. Den mjuka fyllningen och den lyxiga klädseln säkerställer att din hund kan slappna av och känna sig trygg. Dess neutrala ljusgrå färg gör att den passar perfekt in i alla inredningar. Denna hundbädd är lätt, vilket gör den enkel att flytta. Varför välja Baazis hundkorg? Mjuk och bekväm fyllning för optimal sovkomfort Stabila upphöjda kanter för extra stöd Lämplig för små hundar som gillar att ligga varmt och mysigt Snygg ljusgrå färg , passar alla interiörer Idealisk för dagligt bruk Lämpliga hundraser Denna hundbädd är perfekt för små hundraser , såsom: Chihuahua Miniatyrtax Mops Yorkshireterrier Fransk bulldogg (små varianter) Specifikationer Mått : 62x49x15 cm Färg : Ljusgrå Material : Mjukt tyg med bekväm vaddering Underhåll : Lätt att rengöra med en fuktig trasa Inte vad du letar efter? Bläddra bland vårt sortiment av hundbäddar och kuddar här .

    5% extra rabatt Fidello Family

    Slut i lager

    289,00 kr

  • Baazis Hondenmand Rood

    BAAZIS Baazis röd hundbädd – mysig sovplats – för små hundar

    Slut i lager

    Baazis röda hundbädd är en mjuk och bekväm bädd, speciellt utformad för små hundar som uppskattar en mysig och trygg sovmiljö. De robusta upphöjda kanterna ger extra stöd, perfekt för hundar som gillar att luta sig mot något eller vila huvudet. Tack vare den mjuka fyllningen och den lyxiga klädseln kan din hund slappna av och ligga bekvämt. Den slående röda färgen ger sängen ett lekfullt och elegant utseende, vilket gör den perfekt för alla inredningar. Dessutom är sängen lätt, vilket gör den enkel att flytta. Varför välja Baazis hundkorg? Mjuk och bekväm fyllning för optimal sovkomfort Stabila upphöjda kanter för extra stöd Lämplig för små hundar som gillar att ligga varmt och mysigt Slående röd färg , snygg och lekfull Idealisk för dagligt bruk Lämpliga hundraser Denna hundbädd är perfekt för små hundraser , såsom: Chihuahua Miniatyrtax Mops Yorkshireterrier Fransk bulldogg (små varianter) Specifikationer Mått : 62x49x15 cm Färg : Röd Material : Mjukt tyg med bekväm vaddering Underhåll : Lätt att rengöra med en fuktig trasa Inte vad du letar efter? Bläddra bland vårt sortiment av hundbäddar och kuddar här .

    5% extra rabatt Fidello Family

    Slut i lager

    289,00 kr

Fidello klantenservice

© 2026 Fidello

    • American Express
    • Apple Pay
    • Bancontact
    • BLIK
    • Google Pay
    • iDEAL Wero
    • Klarna
    • Maestro
    • Mastercard
    • MB WAY
    • MobilePay
    • PayPal
    • Shop Pay
    • Union Pay
    • USDC
    • Visa

    Inloggning

    Glömt ditt lösenord?

    Har du inget konto än?
    Skapa ett gratis konto och njut av många fördelar.