114 produkter

Hitta det du söker AI
Den här funktionen är fortfarande under utveckling. Precis som människor gör vår digitala assistent ibland misstag. Osäker? Vårt kundtjänstteam hjälper dig gärna.
  • Vollmers Vollmers Flocken & Fleisch - 10 kg

    Slut i lager

    5% extra rabatt Fidello Family

    Slut i lager

    269,00 kr 26,90 kr/kg

  • Markus Muehle Markus Mühle Black Angus Junior

    Slut i lager

    5% extra rabatt Fidello Family

    Slut i lager

    277,00 kr - 669,00 kr44,60 kr/kg

  • Markus Muehle Markus Mühle Black Angus Adult

    Slut i lager

    5% extra rabatt Fidello Family

    Slut i lager

    277,00 kr - 669,00 kr44,60 kr/kg

  • Markus Muehle Markus Mühle Black Angus Senior

    Slut i lager

    5% extra rabatt Fidello Family

    Slut i lager

    277,00 kr - 669,00 kr44,60 kr/kg

  • Classic Dog Classic Dog Supermix 15kg

    Slut i lager

    5% extra rabatt Fidello Family

    Slut i lager

    285,00 kr 19,00 kr/kg

  • Classic Dog Classic Dog Multicroc 15kg

    Slut i lager

    5% extra rabatt Fidello Family

    Slut i lager

    285,00 kr 19,00 kr/kg

  • Vollmers Vollmers Kleine Pfoten

    Slut i lager

    5% extra rabatt Fidello Family

    Slut i lager

    293,00 kr - 660,00 kr58,60 kr/kg

  • Bosch Bosch Reproduction 7,5 kg

    Slut i lager

    5% extra rabatt Fidello Family

    Slut i lager

    294,00 kr 39,20 kr/kg

  • Vollmers Vollmers Reiskost

    Slut i lager

    5% extra rabatt Fidello Family

    Slut i lager

    297,00 kr - 482,00 kr59,40 kr/kg

  • Sale -25% Excellent Adult Lam / Rijst

    EXCELLENT Excellent Adult Lamb/Rice - Prisvärt hundfoder för vuxna hundar - 15 kg

    Slut i lager

    Excellent Adult Lamm/Ris 15 kg är ett komplett hundfoder, speciellt framtaget för vuxna hundar av alla raser. Fodret innehåller lättsmälta ingredienser som lamm och ris, perfekt för hundar med känslig matsmältning. Fodret är rikt på både animaliska och vegetabiliska proteiner och ger din hund de nödvändiga vitaminerna och mineralerna för optimal hälsa. Excellents goda Lamm/Ris-foder är lättsmält och välaccepterat av de flesta hundar. Varför välja Excellent Adult Lamm/Ris? Lättsmälta bitar: Lämplig för hundar med känslig mage. Rik på protein: Innehåller både animaliska och vegetabiliska proteiner för god muskelutveckling och hälsa. Balanserad kost: Innehåller alla viktiga vitaminer och mineraler för ett hälsosamt och vitalt liv. Fördelar: Idealisk för hundar med känslig matsmältning. Innehåller alla nödvändiga näringsämnen för ett hälsosamt och aktivt liv. Smakrika och lättsmälta bitar som hundar tar väl emot. Nackdelar: Innehåller spannmål, vilket inte är lämpligt för hundar med spannmålsallergier. Inga specifika formler för hundar med hälsoproblem. Förening: Spannmål, kött och animaliska biprodukter, vegetabiliska biprodukter, oljor och fetter, mineraler. Analytiska beståndsdelar: Protein 22 %, fett 8 %, fiber 3 %, aska 7 %. Tillsatser per kg: Näringsvärde: Vitamin A 15 000 IE, vitamin D3 1 500 IE, vitamin E 50 IE, koppar 5 mg, zink 65 mg, järn 50 mg, mangan 35 mg, jod 1,5 mg, konserveringsmedel och antioxidanter. Om Utmärkt: Excellent erbjuder högkvalitativt hundfoder framtaget för att stödja hundars hälsa. Varumärket är känt för sina goda och balanserade recept, utvecklade med rätt mängd protein, fett och viktiga näringsämnen för vuxna hundars välbefinnande. Innehåll: 15 kg

    5% extra rabatt Fidello Family

    Slut i lager

    398,00 kr 300,00 kr 20,00 kr/kg

  • Vollmers Vollmers Fisch & Reis

    Slut i lager

    5% extra rabatt Fidello Family

    Slut i lager

    300,00 kr - 657,00 kr43,80 kr/kg

  • Vollmers Vollmers Lamm & Reis

    Slut i lager

    5% extra rabatt Fidello Family

    Slut i lager

    304,00 kr - 669,00 kr60,80 kr/kg

Goedkoop hondenvoer

Billigt hundfoder – Prisvärd kvalitet för alla hundar

På den här sidan hittar du ett brett utbud av prisvärt hundfoder, speciellt framtaget för att ge din hund en komplett och näringsrik måltid utan att ruinera sig. På Fidello tror vi att god kvalitet och ett attraktivt pris går hand i hand.

Kvalitet behöver inte vara dyrt

Prisvärt Fidello hundfoder betyder inte att man behöver kompromissa med kvaliteten. Vårt prisvärda hundfoder är noggrant utvalt för att säkerställa att din hund får i sig alla viktiga näringsämnen. Från krispiga torrfoder till pressade varianter erbjuder vårt sortiment prisvärda lösningar för hundar av alla raser och åldrar.

Varför välja prisvärt hundfoder från Fidello?

  • Prisvärt och näringsrikt: Kompletta måltider som uppfyller din hunds näringsbehov.
  • Stora förpackningar, små priser: Dra nytta av prisvärda bulkförpackningar och spara tid och pengar.
  • Levereras direkt hem till dig: Inget släpande med tunga väskor – vi levererar dem direkt till din dörr.

Krispiga bitar eller pressade bitar – Vilket väljer du?

Billig hundmat finns i både krispigt och pressat foder.

  • Krispiga torrfoder: Lätt, krispigt torrfoder som är perfekt för hundar som älskar att tugga. De stödjer en hälsosam tandhygien och ger en långsam frisättning av energi.
  • Pressad torrfoder: Kompakt torrfoder som frigör näringsämnen mer effektivt. Perfekt för hundar med känsliga magar eller ökat energibehov.

Populära val inom billig hundmat

Hos Fidello hittar du prisvärda alternativ från välkända varumärken som:

  • Utmärkt budget: För hundar som förtjänar en utsökt och näringsrik måltid utan extra kostnad.
  • CaroCroc: Prisvärd och balanserad kost för aktiva hundar och sällskapshundar.
  • Smølke Basic: Högkvalitativ mat till ett rimligt pris.

Fördelar med billigt hundfoder

  • Högkvalitativa ingredienser utan onödiga tillsatser.
  • Lämplig för hundar av alla raser, åldrar och aktivitetsnivåer.
  • Stora paket sparar pengar och är enkla att leverera hem till dig.

Nackdelar med billigt hundfoder

  • Vissa varianter innehåller spannmål, vilket kan vara mindre lämpligt för hundar med spannmålsintolerans.
  • Inte alltid anpassad till specifika hälsoproblem.

Tips för att välja billigt hundfoder

  • Välj foder som passar din hunds ålder, storlek och aktivitetsnivå.
  • Läs ingredienserna: Se till att den innehåller animaliska proteiner och hälsosamma fetter.
  • Kombinera vid behov med våtfoder eller snacks för att erbjuda variation.

Beställ billigt hundfoder enkelt online hos Fidello

På Fidello gör vi det enkelt att köpa högkvalitativt hundfoder till överkomliga priser. Beställ dina favoritmärken idag och dra nytta av:

  • Ett brett utbud av prisvärt hundfoder för alla hundar.

Se hela vårt sortiment

Upptäck vårt kompletta utbud av prisvärt hundfoder och välj det som passar din hund och budget. Oavsett om du letar efter foder för valpar, vuxna hundar eller seniorer, hittar du rätt foder till ett rimligt pris hos Fidello. Se mer hundfoder här.

För hundar med specifika kostbehov rekommenderar vi även vårt spannmålsfria foder eller specialfoder för valpar.

Fidello klantenservice

© 2026 Fidello

    • American Express
    • Apple Pay
    • Bancontact
    • BLIK
    • Google Pay
    • iDEAL Wero
    • Klarna
    • Maestro
    • Mastercard
    • MB WAY
    • MobilePay
    • PayPal
    • Shop Pay
    • Union Pay
    • USDC
    • Visa

    Inloggning

    Glömt ditt lösenord?

    Har du inget konto än?
    Skapa ett gratis konto och njut av många fördelar.